Nová verze Android 8 se nazývá Oreo

Nová verze Android 8 se skutečně nazývá Oreo. Google to oznámil efektně při zatmění Slunce. Po druhé v historii se tak Android pojmenovává přímo po značce.

Android Oreo se představil trailerem

Tento rok Googlu “trolling” moc nevyšel, v minulých letech se několikrát povedlo svět napálit. Již poměrně před dlouhou dobu se začalo proslýchávat, že nový Android se bude jmenovat Oreo. Mohl za to šéf Androidu, který sdílel obrázek dortu se sušenkami Oreo. Google se snažil několikrát lidi zmást, a to například tím, že připravil easter egg ve formě chobotnice (Octopus).

V posledních dnech se navíc objevilo tolik uniklých obrázků, až to vypadalo, že se bude osmá verze Androidu jmenovat jinak. Nakonec se tak nestalo a my se můžeme dívat na nového maskota s „diskem“ na hrudi.

Většina verzí Androidu se pojmenovává po obecných názvech cukrovinek. Jedinou výjimkou byla verze Android 4.4 KitKat, která je pojmenována podle tyčinek od Nestlé. Tentokrát se dostalo na společnost Nabisco a jejich Oreo. Zatím není jasné, jestli bude existovat i nějaká speciální limitovaná edice těchto sušenek, podobně jako to měl KitKat. Pokračování zde.

Zdroj: https://www.svetandroida.cz/android-oreo-system-aktualizace-201708/