Bezmála 10 let už u nás pracuje Pepa Koupal…

Pracuji takřka výhradně na projektu pro firmu Airbus. Občas dělám nějaké interní zaškolení nebo spolupracuji na menším projektu pro například E.ON. Všechny mé projekty jsou navázány na JAVA-platformu Axon.ivy. Zatím mi to nevadí.

Jedná se o zmiňovaný projekt pro Airbus/Luftwaffe. Team, jehož jsem pro projekt členem, sídlí částečně ve Vídni a částečně v Mnichově pod firmou Axon.ivy. Produkt se jmenuje ASTECS a jde o takový ticketovací systém pro vlastníky vojenských letadel např. Eurofighter nebo Tornado. Projekt běží již 8 let a já jsem na něm od samého počátku. Na začátku to bylo intenzivní, potom několik let klidnější a teď jsme zase v náročné fázi při odevzdávání major verze. Největší výhodu shledávám na práci s německy mluvícím teamem i zákazníkem a technologicky i projektově zajímavé a profesionální úrovni práce. Hodně jsem se od kolegů naučil. Nevýhodou projektu je byrokratický aparát a narůstající objem schůzování.

Pracoval jsem ještě během školy pro menší firmu ve stejné budově jako UBK, která neměla jeden čas tolik projektů. Začali mě půjčovat UBK a už jsem se tam nevrátil. Bylo to v roce 2011. UBK pro mě v tu chvíli bylo profesně daleko zajímavější.

Trochu tradice, jsem zde jeden z nejdéle zaměstnaných. Je to práce v mladém kolektivu s moderními a různorodými technologiemi. I když já tedy nejsem právě dobrý příklad-:) To spíše ostatní kolegové z UBK, ale nestěžuji si na to. Zábavné mimopracovní akce a teambuildingy, pohodové prostředí. Není samozřejmě každý den posvícení, to asi nikde.

Na kole do práce, kafe, snídaně jak kdy, práce. Potom oběd a postgastronomická demence a začíná druhý poločas. Někdy jsem tu déle a hodiny si vybírám jako volno. Moc se nesocializuji, jednak mám team pryč a jednak jsem IT, že ano-:) Nejprve jsem chodil až na desátou, ale poslední dobou si přivstanu a jdu dřív dom.

Za nestandardní dny považuji celodenní remote meetingy, půldny kdy následuje společná firemní akce a služební cesty. A taky ty dny něco hoří a nestíhá se, kdy pak čas ubíhá komprimovaně.

Hodně dovolené při delším pracovním poměru, poloha v centru a ochota vedením se na lecčems dohodnout.

Programování jako takové. Taky služební cesty, které zatím považuji za výlety. A teambuildingy. Flexibilita.

#weloveit #UBKstories #UBKgeeks #UBKteam #team #entwickler #software #entwicklung #outsourcing #geeks #interview #josef #pilsen