S Jáchymem o bezproblémové komunikaci, čerstvých jahodách, firemní kultuře a přístupu vedení k programátorům…

V UBK pracoval můj kamarád a nynější vedoucí týmu Kamil Pešek. A když se dozvěděl, že se zajímám o pracovní pozice v oblasti programování, nabídl mi místo v UBK a domluvil pohovor. Poté už to šlo rychle. S panem Tomáškem jsme se hned domluvili a za pár dní už jsem si šel odbýt svoji premiéru v UBK.

Jsem součástí PHP týmu, kde se zaměřujeme na vývoj webových aplikací jak z pohledu backendu, tak i frontendu. Moje práce je tedy různorodá. Dostanu se k php programování, stylování, kódování i k tvorbě samotného designu nebo optimalizaci rychlosti výsledného webu. Poslední rok se poté zaměřuji především na redakční systém WordPress, ve kterém sice zvládne udělat web téměř každý, ale kvalita a provedení jsou zoufalé. V UBK se tedy snažíme dělat WordPress weby „pořádně“ a na míru zákazníkovi.

S vysvětlováním bych moc nepochodil, takže si vystačím s univerzálním: „Dělám něco s počítačem.“

Poslední dobou se náš tým poměrně rozrostl, takže už by zabralo moc řádků sem všechny kolegy vypsat. Včetně členů na zkrácený úvazek je nás už 10.

Jako první bych dal rozumné termíny pro dokončení projektů. Možná se to zdá jako triviální věc, ale v mnoha firmách se tlačí na co nejkratší termín dodání a programátoři poté nestíhají a jsou pod tlakem. V UBK se vedení firmy snaží co nejvíce vyjít vstříc programátorům a jejich časovým možnostem. Nestává se tedy, že bych musel sedět v práci do půlnoci nebo pracovat i o víkendu.Dalším velkým plusem je možnost zvyšování kvalifikace. Není problém zajít za šéfem, že chci na školení nebo věnovat čas učení/zkoušení nové technologie či postupů.Jako třetí nej bych uvedl firemní kulturu a přátelský kolektiv. Pořádají se různorodé teambuldingové aktivity, vymýšlejí nové benefity nebo se u mého stolu z ničeho nic objeví roznáška čerstvých jahod či jiného ovoce.

Člověk má radost, když úspěšně dokončí projekt a vidí za sebou nějaké konkrétní výsledky. Stejně tak když úspěšně vyřeší úkol nebo se naučí něco nového. Přímo v UBK mi poté vyhovuje různorodost práce. Každou chvíli dělám něco jiného, ať už se jedná o projekt nebo technologii. Občas je toho až moc najednou, ale na stereotyp si rozhodně stěžovat nemohu.

Flexibilní pracovní doba je zrádná, mám raději přesně daný režim a volné odpoledne místo dlouhého vyspávání. Do práce tedy dorazím mezi prvními, před 7 hodinou, a ve 3 už jdu domů.

Mým přímým nadřízeným je vedoucí týmu Kamil Pešek a v rámci projektů řeším i dost věcí přímo s panem Tomáškem. Komunikace je bezproblémová, vše řešíme formou diskuze a snažíme se vždy nalézt co nejlepší řešení jak pro nás, tak i pro zákazníka.

#weloveit #UBKstories #UBKgeeks #UBKteam #team #PHP #geeks #interview #Jachym #Plzen #czechrepublic