Vládi receptem na pohodovou atmosféru jsou sladké bílé Haribo myši a otevřená komunikace

S Ondrou ještě dolaďujeme spolupráci na Planeu. Aktuálně jsem ve dvou týmech. Easy a Targenio. V Easy týmu mám dva kolegy a v Targeniu čtyři.

Snažím se vždy podporovat dobrou náladu v týmu a komunikovat jak jen to jde :). Preferuji ústní komunikaci, a i proto máme v týmu (Easy)  denní mýtinky. Když nálada v týmu poklesnu spolehlivě fungují býlé myši (nebo jiné sladkosti).

Aktuálně pracuji na projektu SURFBOX. Což je aplikace pro dotykové kiosky, které umožnují tisknout dokumenty z vyměnitelných zařízení nebo cloudu. Letos jsme vyvynuli i serverovou část se kterou kiosky komunikují a kde se dají tyto kiosky konfigurovat. Zajímavá na tomto projektu je komunikace s různými zařízeními, které akceptují a přijímají mince, bankovky a platební karty. Dále spolupracuji s Ondrou a dalšími členy Targenia týmu na projektu Planeo. To je webová aplikace pro automatizaci procesů pro dokončení objednávky – vytištění objednávky, zabalení, odeslání atd., která se dále velmi intezivně rozrůstá o další a další funkcionalitu. Také spolupracuji s Štefanem na projektu Baukasten. To je aplikace pro zadávání dat a nyní jsme implementovali vyhledávání v uložených textech. Posledním projektem na kterém pracuji je easyComplaint a o této aplikaci se jistě brzy uslyšíte :).

Těžko vybírat jeden zážitek. Je to toho spoustu. Hodně zajímavá zkušenost byla, když jsme pracovali pro německého zákazníka přímo u něj v Norimberku a měli pronajatý byt, kde jsme byli od pondělí do pátku. Takto jsme na tom projektu pracovali zhruba 8 měsíců. Samozřejmě, že zajímavé jsou a byly i firemní teambuildingy např. shánění taxi na Lipně ve 2 hodiny ráno, aby nás odvezl na nejbližší diskotéku – nebylo to nakonec tak daleko, takže jsme to radši došli pěšky 🙂 a mnoho dalších.

Většinou přemýšlím, co všechno bych potřeboval vyřešit, jaký si uvařím čaj, a proč jsem nevstal o hodinu dříve.

Před lety (v dobách mých začátků v UBK) bych pravděpodobně řekl, že v UBK chybí senior programátor, resp. člověk který by mě vedl -> poradil, když je potřeba a čas od času zkontroloval zdrojový kód a řekl mi, co dělám špatně a proč. Jde o to, že bez takovýchto lidí se ostatní zlepšují výrazně pomaleji. Nyní je to rozhodně lepší. Jednak už mám nemálo vlastních zkušeností, druhak je tu možnost s kým se poradit, případně domluvit nějaké školení.

Celé UBK se vloni přestěhovalo do nových klimatizovaných prostor, což je super obzvláště v létě. Já konkrétně sedím v oddělené kanceláři s dalšími třemi kolegy.

v UBK se mi pracuje dobře. Jsem zde již několik let (dalo by se říci, že zanedlouho budu dokončovat druhou pětiletku) a když jsem něco potřeboval, tak mi vedení pokaždé vyšlo vstříc. Máme rozsáhlý systém benefitů a mnoho firemních akcí, takže spokojenost.

#weloveit #UBKstories #UBKgeeks #UBKteam #team #java #vyvojar #software #outsourcing #geeks #interview #Vladimir #Plzen #ceskarepublika #norimberk #nemecko